Публікуємо допис експерта-кримінолога Анни Маляр в оригіналі. Орфографію та синтаксис збережено:

Що з “терористом”, який “захопив” міст метро – не так.

Формально, дії колишнього військового, який вчора вчинив виставу на мості метро, справді підпадають під статтю 258 Кримінального кодексу – терористичний акт. Адже, зовні є, як мінімум, дві ознаки цього складу злочину – застосування зброї та погроза вчинення вибуху, ймовірно, з метою порушити громадську безпеку або вплинути на прийняття рішень органами влади. Погрози можна кваліфікувати як реальні, бо у нього була зброя і він вже її застосовував.

Але…..це тільки зовні і формально.

Нижче я викладаю фото затриманих в різних країнах терористів, які вчиняли теракти і для порівняння фото нашого вчорашнього “героя” новин.

В нашого вчорашнього ньюзмейкера, вочевидь, не характерні для терориста демонстративні, надмірно яскраві, кічливі – одяг та авто, яке швидше використано, як продовження його образу, а не засіб пересування.

Це означає, що власна персона та наша з вами реакція для зловмисника важливіша за “цінності” чи “ідею” заради якої міг би бути вчинений теракт. Це теж не характерно для справжнього терориста, тому що публічність у терактах використовується як засіб, а не ціль. Терористичний акт- це дуже цікавий і складний по своїй структурі злочин, який не є самоціллю, а є інструментом досягнення іншої мети. І залякування чи порушення громадської безпеки – це не кінцева мета терориста, так само, як і привернення уваги до злочину.
В даній ситуації, швидше, навпаки – саме концентрація уваги на особі зловмисника і на його особистих поглядах – могла бути причиною зазначених подій. Це припущення коректне, якщо він психічно здоровий і не знаходився під впливом наркотичних речовин, що не виключається.

Єдиний елемент в поведінці, який віддалено міг би нагадувати справжні терористичні акти, – це, скажімо, розчарування у його власних методах політичної боротьби на тлі потужної державної машини, яка на його думку, руйнує державність України. Так, переважно, у безсиллі перед потужним ворогом полягає причина сучасного тероризму. Це ніби як партизанська війна слабких, але політично мотивованих суб”єктів, з потужними урядами, які мають важке військове озброєння і навіть атомні бомби, але нічого не можуть вдіяти з тероризмом.

Тож, якщо наш зловмисник дійсно вів свою політичну боротьбу, скажімо, за перемогу України над агресором, а дії влади він трактує, як здачу інтересів України, то його безсилля протистояти таким рішенням, могло проявитись у вчинення теракту з певними вимогами. Але в такій ситуації, якщо дійсно ставлять політичні цілі, то захоплюють не міст) і на нього не так урочисто виїжджають. Я не буду писати – як роблять справжні терористи, щоб це не стало поштовхом для дій неврівноважених громадян, але точно не так, як це було вчора.

Тобто, знову всі ознаки вчиненого наводять на висновок, що людина не ставила насправді собі політичні цілі (хіба може прикривалась ними), а швидше не знайшла іншого способу продемонструвати своє розчарування у чомусь та власну персональну цінність і непересічність.

Моя позиція щодо кваліфікації тероризму ґрунтується на тому, що я відношу всі прояви тероризму до політичної злочинності. Власне, таку позицію я відстоювала у свій дисертації з політичної злочинності, її притримуюсь і досі.

Тож, у даному випадку, в людини швидше не витримала психіка якогось серйозного систематичного подразника, а ніж ми маємо справу зі справжньою підготовкою до політично мотивованого терористичного акту.

p.s. і ще, йому не загрожує довічне ув”язнення, не поширюйте фейки. В нас по цій статті засуджені сотні бойовиків з “ДНР/ЛНР” – там все серйозніше, і ніхто довічне поки не відбуває. Більше того, довічне за теракт передбачається, якщо настала загибель людей….а вчора обійшлося без смертей.

Анна Маляр

Також нагадаємо про найцікавіші події на поточний момент.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на prefiksblog.co.ua, а також на сам матеріал!

Українці переможуть ! Коли та як ? Підпишись, щоб знати більше. Дякуємо Вам !