Верховна рада України проголосувала закон, який запроваджує систему кешбеків за виявлення покупцями нефіскальних чеків.

За цей закон проголосувало 237 депутатів.

Зазначається, що виплата кешбеку буде відбуватися на підставі перевірки чеків, які видають продавці. Такі чеки мають бути фіскальними, тобто зареєстровані у податковій службі. У такому разі податківці отримуватимуть інформацію про реальні обороти торговців та їхні реальні прибутки. Депутати пропонують, щоб у разі виявлення незареєстрованих чеків громадяни могли звернутися до податкової, яка виплатить таким особам кешбек у розмірі 100% вартості товару. При цьому продавця оштрафують на 150% вартості — решту 50% направлятимуть до бюджету. Метою закону є боротьба з нелегальною або «тіньовою» торгівлею. Наявність тіньових схем реалізації товарів є однією з причин розвитку контрабанди, адже саме через такі торговельні точки найчастіше реалізовують контрабандну продукцію. Нагадаємо, що Рада підтримала цей закон у першому читанні 10 вересня. тоді за нього проголосувало 249 депутатів. Раніше подібний законопроєкт опублікували у Мінфіні. Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки. Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення. Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

“Вітаю населення голодранців і стукачів, яке зробило себе разом. Залишилося питання про те чи треба для кешбеку касовий апарат купляти?” – прокоментував прийняття даного закону відомий український блогер Mason Lemberg.

Рекомендуємо до перегляду: Хто ти така, чому я маю перед тобою відповідати

Також нагадаємо про найцікавіші події на поточний момент.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на prefiksblog.co.ua, а також на сам матеріал! Українці переможуть ! Коли та як ? Підпишись, щоб знати більше. Дякуємо Вам !