Не виключено, що під час саміту «нормандської четвірки» лідерами Німеччини, Росії, України і Франції буде підписано рамковий документ про перспективи політичного вирішення ситуації на Донбасі. Про це з посиланням на своє джерело повідомляє «Інтерфакс».

Проект документа, як стверджується, вже підготовлений, погоджений і може бути запропонований лідерам для підписання.

«Він носить рамковий характер і містить перелік наступних кроків врегулювання під егідою« нормандського формату» в руслі Мінського комплексу заходів як основи мирного процесу», – сказав співрозмовник агентства.

За його інформацією, глави держав висловляться за політичний процес вирішення проблеми з урахуванням Мінських угод.

«При цьому за основу буде взята так звана« формула Штайнмайєра «, яку погодила раніше Контактна група. Передбачається комплекс кроків по її подальшій імплементації сторонами з тим, щоб запустити в регіоні політичний процес шляхом проведення місцевих виборів », – додав він.

Відзначається, що процес буде проходити під міжнародним контролем “після надання окремим районам Донбасу особливого статусу з перспективою його подальшого закріплення на постійній основі після публікації звіту про проведення виборів БДІПЛ ОБСЄ».

Разом з тим, документом не передбачаються конкретні кроки з відновлення українського контролю над кордоном з Росією.

Крім того, співрозмовник агентства сумнівається в можливості проведення повноцінних переговорів між Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським, хоча не виключив, що така зустріч може відбутися «на ногах».

«Порядок такого роду діалогу поки бачиться нечітким», – зазначив він.

Проте саміт, вважає джерело, може активізувати вирішення гуманітарних проблем на Донбасі. Зокрема, прискорити обмін полонених в форматі «всіх встановлених на всіх встановлених».

Є ймовірність, що обмін може відбутися до кінця року, але остаточно це питання не вирішене.

Що ж стосується внесення змін до формату Мінських угод або відмови від них, то на саміті це питання підніматиметься не буде.

За матеріалами inforesist.org

Усе найцікавіше за добу вже на YouTube ! Підпишись, щоб знати більше !

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на цей сайт, а також на сам матеріал! Ваші зауваження, скарги та пропозиції, можете залишити через нашу контактну сторінку – Кращі блоги – Україна

Думки після цього посту.

І знову ми чуємо про те, що основою буде так звана “Формула Штайнмаєра”. І знову ні слова про український кордон. Складається враження, що документ готували без урахувань інтересів України, та взагалі без України.

А що думаєте Ви ? Залишайте Ваш коментар, давайте обговоримо це питання.

Дивіться також: Юлія Тимошенко про продаж землі